Izbaudot festivāla gaisotni

Autors: Jūlijs Cukurs
Ar Baltijas valstīs vienīgā baroka orķestra Collegium Musicum Riga un solistes Elīnas Šimkus koncertu svētdienas pēcpusdienā Valmieras Sv. Sīmaņa baznīcā izskanēja XXV starptautiskais Ziemas mūzikas festivāls.

«Man daudzi jautāja, kāpēc šogad nebija Džeza nakts, kāpēc samazinājies koncertu skaits,» stāstījumu par aizvadīto festivālu uzsāka Valmieras Mūzikas skolas direktors AIVARS CEPĪTIS, tālāk skaidrojot: «Septembrī kultūras un mākslas sapulcē man aizrādīja, ka koncertu ir pārāk daudz un pārāk gari, neinteresanti, un tāpēc to skaitu vajagot samazināt, līdz ar to par atklāšanu Valmieras Kultūras centrā ceturtdienas vakarā un noslēgumu svētdien atbildīgais bija Kultūras centrs, savukārt manā ziņā atlika piektdienas un sestdienas koncerti 5. vidusskolā. Droši vien turpmāk no Rīgas tiks iecelts festivāla direktors, kurš par to saņems naudu un visu kūrēs. Varbūt tā arī vajag — tas jāizlemj pašiem klausītājiem. Man prieks, ka visi koncerti izdevās. Kā dzirkstīja noslēgumā baroka orķestris! Pat man bija jaunums, ka tas ir vienīgais tāda veida kolektīvs Baltijā, jo es zinu, cik Mārim Kupčam grūti nācās pierādīt, ka šāds orķestris, kas spēlē autentiskus instrumentus, ir vajadzīgs. Skanēja fantastiski, ne velti publika beigās sumināja solisti un mūziķus, pieceļoties kājās. Brīnišķīgi atklāšanā Šūbertu un Brāmsu dziedāja arī Radio koris, bet festivāla kontekstā gribējās dzirdēt citu repertuāru, jo visiem ielūgumos bija ieteikums atskaņot ne jaunākus autorus par Vīnes klasiķiem, un to tā kā vajadzēja ievērot.

AR SKANĪGU NOSLĒGUMA AKORDU klausītājus priecēja baroka orķestris Collegium Musicum Riga, kura vadītājs Māris Kupčs atbilstoši vēsturiskajām tradīcijām gan pats spēlē instrumentu, gan asprātīgi vada koncerta programmu.

Avots: www.eliesma.lv