Pianistes Vilmas Cīrules flīģeļa svētki Valmieras Mūzikas skolā

Piektdien, 19.oktobrī, Valmieras Mūzikas skolā notika pianistes Vilmas Cīrules flīģeļa svētki. Šī gada vasarā 95 gadu vecumā pianiste devās mūžībā, novēlot Valmieras Mūzikas skolai savu flīģeli un apjomīgu nošu materiālu. Senais un tagad atjaunotais flīģelis “Petrof” skanīgo mūžu turpinās kopā ar Valmieras Mūzikas skolas audzēkņiem, pedagogiem un skolas viesiem gan mācību procesā, gan koncertos.

Sākoties svinīgajam pasākumam, uz galda tika iedegta svece. Kā teica mūzikas skolas direktore Inese Sudraba, tā deg ne tikai par piemiņu izcilajai pianistei, bet arī tāpēc, ka Vilma Cīrule allaž esot iedegusi sveci, spēlējot savu flīģeli.

Flīģeļa svētkos Vilmas Cīrules atmiņu lasījumus ar muzikāliem priekšnesumiem papildināja  Valmieras Mūzikas skolas audzēkņi un pedagogi, kā arī īpašais viesis -pianists Ventis Zilberts un soliste Zane Jankuna. Koncertu noklausījās un atmiņās par Vilmu Cīruli dalījās viņas tuvākie cilvēki. Viņi pauda īpašu pateicību Valmiera Mūzikas skolas ļaudīm par Vilmas Cīrules godināšanu viņas 95.jubilejā un piemiņas saglabāšanu, māksliniecei dodoties mūžībā. Īpaši gandarīti tuvinieki bija par to, ka tiek piepildīta Vilmas Cīrules vēlme, lai viņas flīģelis jauno mājvietu rastu Valmieras Mūzikas skolā, par kuru viņai bijušas gaišas atmiņas visu mūžu.

Vilma Cīrule ir dzimusi Valmierā, te sākusi iepazīt mūzikas pasauli. Vēsturiska ir fotogrāfija, kur viņa, vēl esot maza meitene, ir kopā ar komponistu Jāzepu Vītolu. 1932.gadā koncertā Valmierā komponists, noklausoties V.Cīrules uzstāšanos, atzinis, ka mazā meitene ir ļoti talantīga un noteikti vajag izvēlēties “mūzikas ceļu”.

Pianiste, koncertmeistare, viena no spilgtākajām un smalkākajām latviešu 20.gadsimta mūziķēm V.Cīrule dzimusi 1923.gadā. Absolvējusi Valmieras Mūzikas skolas pedagoģes Alvīnes Liepiņas-Sinepas klavieru klasi. Klavierspēles studijas turpināja Latvijas Konservatorijā pie Paula Šūberta, 1944.gadā absolvējot viņa klavieru klasi. Bijusi koncertmeistare Latvijas Valsts konservatorijā, Latvijas Radio, soliste Latvijas Valsts filharmonijā, tāpat bijusi pasniedzēja kamerdziedāšanas klasē Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā, koncertmeistare skolēnu jaunrades namā “Rīdze”. Daudz koncertējusi gan Latvijā, gan ārvalstīs. 2003.gadā saņēma Triju Zvaigžņu ordeni, 2007.gadā – Lielo mūzikas balvu par mūža ieguldījumu.