Valmieras Mūzikas skolas koklētāji

Kokles

1.jūlijā Rīgas Latviešu biedrības namā norisinājās koklētāju ansambļu konkurss, kurā piedalījās 20 labākie ansambļi no Latvijas, startējot trīs vecuma grupās. Valmieras Mūzikas skolas un Cēsu Mūzikas skolas absolventu apvienotais kokļu ansamblis (vadītājas Dace Cerbule, Ilze Žvarte) ieguva godpilno 1.vietu otrajā vecuma grupā.

Valmieras Mūzikas skolas kokļu ansamblis pastāv jau divus gadus, un meitenes sevi labi parādījušas dažādos konkursos un priekšnesumos. Kopš janvāra ansamblis apvienojies ar Cēsu Mūzikas skolas kokļu ansambli, lai kopīgiem spēkiem startētu skatē un iegūtu ceļazīmi uz XXV Vispārējiem latviešu Dziesmu un XV Deju svētkiem. Ansamblim tas izdevās, jo reģionālajā skatē tika iegūti ļoti augsti punkti (44,44), un koklētājām bija nodrošināta dalība lielajā finālā un kokļu mūzikas koncertā, kas norisinājās Dziesmu svētku laikā un kurā uz skatuves vienlaikus atradās 420 kokles.

Kā stāsta ansambļa vadītāja Dace Cerbule, darbs bija grūts, jo repertuārs, kas koklētājām jāapgūst, bija ārkārtīgi sarežģīts. Tomēr meitenes centās, jo ļoti gribēja tikt uz svētkiem, kas lielākai daļai dalībnieču bija pirmie. „Gandarījums ir neizmērojams, vērojot, ka bērni sēž pirmajā rindā, kā arī saprotot, ka viņi it nemaz nav sliktāki par Rīgas ansambļiem. Lai gan ar mācīšanos gāja raibi rūtaini, Kurzemes spīts panāca savu!” pieredzē dalās Dace Cerbule.

Jāpiemin, ka Dace Cerbule paralēli ir Valmieras Mūzikas skolas kokļu kvarteta „Accorda” vadītāja un dalībniece. „Accorda” spēlē trešās vecuma grupas kategorijā un reģionālajā skatē ieguva augstus punktus (46,56), kas ļāva startēt koklētāju ansambļu konkursā, kurā tika iegūta 8.vieta. Arī „Accorda” piedalījās vairākos Dziesmu svētku pasākumos – tautas mūzikas koncertā „Raksti”, kokļu mūzikas koncertā un kokļu mūzikas nakts koncertā „Lai top gaisma!”.